PÉČE O TETOVÁNÍ

1. den - Po dokončení sezení je tetování zabaleno do ochranné folie, kterou si ponecháte do večera, né však déle než 8 hodin. Folie tetování chrání před infekcí a také zabraňuje přilepení k oblečení. Opatrně ji sejměte a vyhoďte, tetování jemně omyjte vlažnou vodou s antibakteriálním mýdlem(doporučuji Protex) a osušte papírovým ubrouskem nebo čistým ručníkem. Vše provádějte čistýma rukama, abyste zabránili zanesení infekce. Po osušení, necháte tetování odpočívat, nejlépe přes noc, jen překryté čistým oblečením. Tetování si během té doby vytvoří ochrannou vrstvu. 

2. den -   Ráno tetování znovu omyjte vodou s antibakteriálním mýdlem, osušte a opatrně potřete slabou vrstvou hojivého krému (Bepanthen Plus, kalciová mast, vazelína) a opakujte to 2 - 4x denně. Vždy omýt - namazat!

3.-10. den - Stále 2.-4. denně omýváme vodou s mýdlem, poté osušíme a namažeme. Tetování může být zarudlé a citlivé na dotek - to je normální. Následně se začnou dělat stroupky, které za žádnou cenu nesmíte škrabat, mohli by jste je totiž strhnout i s barvou.

Důležité rady a tipy:

  • Nepromazávejte zase příliš často a ne moc velkou vrstvu, jinak tetování může začít mokvat, nebo se udělá vyrážka, pupínky!
  • Po dobu hojení se dlouze nekoupat, spíše krátké sprchování! Tzn. nenavštěvovat ani plavecké bazény, výřivky, sauny!
  • Měsíc od tetování nedoporučuji: Neopalovat se! Nenavštěvovat solaria! 
  • Na svědění po máhá časté mazání!
  • 24 hod před a po tetování byste neměli ve větší míře požívat alkohol!
  • Nemazat Framykoinem, antibiotickými mastičkami!